NARAVOSLOVNA DEJAVNOST – POIZKUS Z LEDOM

Prek naravoslovnih dejavnosti otroci spoznavajo svet okoli sebe. Okolje v katerem se gibljejo ponuja nešteto možnosti za raziskovanje in eksperimentiranje. Otroci potrebujejo izkustva in konkretne izkušnje, predmete in snovi želijo preizkusiti, z njimi manipulirati in tako odkrivati nove pojave.

Voda je snov, s katero se srečujejo vsak dan. Malokrat imajo otroci možnost, da bi spoznali vse njene lastnosti in oblike. Temperature so se tudi pri nas spustile pod ledišče in izkoristili smo priložnost, da otroci spoznajo vodo še v drugem agregatnem stanju. Dejavnosti z vodo,ledom in snegom smo izvajali preko celega tedna.Kuharica Nataša nam je v hladilni torbi prinesla sneg. Otroci so se z njim igrali,ga tipali,vohali in seveda poskusili. Vodne balončke smo napolnili z vodo ter jih ćez noč postavili na atrij. Naslednji dan smo ugotavljali, kaj se je zgodilo? V balončkih ni bilo več vode-nastal je led,. Le tega so otroci otipali, ga poskusil.., Opazovali so, kaj se zgodi ko ga držimo v rokah, topili so ga z vodo in soljo,ga opazovali pod mikroskopom(kristale), z njim likovno ustvarjali…Na atrij smo postavili termometer ter vsakodnevno merili temperaturo zraka. Naše ročice so bile kar mrzle, ampak igra z ledom nam je pričarala trenutke sproščenosti in veselja.

Skupaj z otroki smo uživale Andreja, Mateja, Patricija, Mojca in Lejla.

Sončki v prometu

V skupini Sončki smo se pogovarjali o pravilih na cesti. Otroci so spoznali osnovna pravila ravnanja v prometu. Na sprehodih smo si ogledovali semaforje, prometne

VPIS OTROK V VRTEC PO 9.4.2021

Spoštovani starši, obveščamo vas, da od 9.4. 2021 naprej, po uradnem vpisu novincev, do 31.8., ste dolžni, ob oddaji vloge za vpis, predložiti dokazilo o

Dostopnost