Slovenski kulturni praznik

V dneh do prihajajočega slovenskega kulturnega praznika smo v oddelku nujnega varstva enote Čriček z vsakodnevnimi dejavnostmi in s proslavo počastili spomin na našega največjega pesnika, dr Franceta Prešerna. Otroci so se izražali na vseh področjih. Pogovarjali smo se o državnih praznikih in spoznali državne simbole. Skozi igro smo z jezikom ter likovno in glasbeno umetnostjo spoznavali pesnika in njegova dela. Ogledali smo si animirani film Povodni mož, poslušali poezije, ogledali in poslušali zgodbo ob slikanici Lepa vida, risali Franceta Prešerna, opazovali iz izdelali smo slovensko zastavo, ogledali spomenike na sprehodu po mestu, spoznali in prepevali himno,…)

8. februar – Prešernov dan smo obeležili s proslavo. Otroci so skupaj z vzgojiteljicama pripravili prostor za proslavo tako, da so razstavili svoje izdelke. Zapeli smo Zdravljico.

Spomnili smo se na našega pesnika in prisluhnili nekaterim njegovim pesmim.
Enota Čriček
Tatjana Pavlič in Andreja Bažato

Sončki v prometu

V skupini Sončki smo se pogovarjali o pravilih na cesti. Otroci so spoznali osnovna pravila ravnanja v prometu. Na sprehodih smo si ogledovali semaforje, prometne

VPIS OTROK V VRTEC PO 9.4.2021

Spoštovani starši, obveščamo vas, da od 9.4. 2021 naprej, po uradnem vpisu novincev, do 31.8., ste dolžni, ob oddaji vloge za vpis, predložiti dokazilo o

Dostopnost