Projekt Spodbujamo prijateljstvo

Otroci so pripovedovali, kaj je za njih prijateljstvo in kdo je po njihovem mnenju prijatelj. Njihova mišljenja so otroci sami preslikali, nato smo jih oblikovali v plakat.  Na temo prijateljstva smo  slikali s flomastri, suhimi barvicami in kredami. Nastale so prave umetnije. Dijakinja Ana (4. letnika Srednje vzgojiteljske šole Veno Pilon Ajdovščina) je pripravila glasbeno-lutkovno predstavo po zgodbi  »Kdo je za večerjo?«. Ker je bila otrokom zelo všeč, smo se odločili, da naredimo svojo predstavo.  Vsak otrok je izdelal enostavno lutko. Ugotovili smo, da bi za pravo lutkovno predstavo potrebovali tudi sceno. Tudi pri sceni so sodelovali vsi otroci. Dogovorili smo se, kaj bo kdo narisal. Otroci so se med igranjem zelo zabavali. Igrali so po znanem scenariju oziroma so si izmišljali svoje besedilo in dogajanje. Tudi scena je bila za vsako predstavo lahko drugače postavljena. Gledališče potrebuje tudi gledalce, zato so se med igro izmenjavali. Ena skupina je igrala, druga  gledala. Na temo zgodbe smo nato slikali s tušem in naredili ozadje z vodenimi barvicami.

Anita in Sabina

         

Dostopnost