JELENI – SOLIDARNOST

V mesecu aprilu smo se v skupini pogovarjali o SOLIDARNOSTI. Temo smo povezali z projektom, ki ga vsakoletno razpisuje Karitas Slovenije- Akcija PODARI ZVEZEK. Skupaj z otroki smo se pogovarjali o tem kaj tema solidarnost sploh pomeni, kako smo mi kot ljudje lahko solidarni eden do drugega, skupaj smo si ogledali videoposnetke, ki prikazujejo solidarnostno vedenje ostalih otrok po Sloveniji. Z ogledom slik, ki prikazujejo krizne situacije smo se poskusili vživeti v življenje teh otrok, poskušali smo občutiti njihova čustva. Skupaj z otroki smo nato naredili načrt, kako bi lahko vsak zaslužil 1 eur, da bi z tem lahko potem šli v trgovino kupit zvezek, ki ga bomo podarili otrokom iz šibkejših družin. Da bi otrokom še bolj približali temo solidarnosti smo otrokom predstavili knjigo » Kako je podgana Frida našla svojo mamo«, z namenom, da lahko vidijo, da smo vsi lahko solidarni tudi živali. Naše doživljaje ob knjigi smo tudi narisali.

OBVESTILO O OBVEZNOSTI IZPOLNJEVANJA POGOJA PCT

Vlada RS je na dopisni seji 11.9.2021 sprejela Odlok o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, ceplenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2 (Ur.l. RS, št. 146/2021). Odlok začne veljati 15. septembra 2021.

Igra z vodo in ledom

Topli poletni dnevi so bili kot nalašč za igro v senci, igro z vodo in ledom.

Dostopnost