SONČKI v projektu TRAJNOSTNA MOBILNOST

V oddelku Sončki smo sodelovali v projektu Trajnostna mobilnost. Najprej smo spoznali naše mesto Nova Gorica. Pogovarjali smo se o stavbah in njihovih nalogah. Ogledali smo si maketo Nove Gorice v centru mesta. Pogovarjali smo se tudi o okolici vrtca in ugotovili nekaj prednosti (enosmerna ulica in ležeči policaji), ter slabosti lokacije vrtca (parkirišče uporabljajo drugi stanovalci blokov in ni prostora za starše otrok in zaposlenih, pločnike zapolnijo starši otrok in so zato neprehodni). Igrali smo se igrico Beli zajček, pri kateri so otroci sodelovali tako, da so hodili v vrtec peš in s kolesom. Izdelali smo tudi maketo okolice vrtca.

 

 

                                   

 

 

Pesmi našega vrtca

Vabljeni k poslušanju dveh pesmi nastale v enoti Julke Pavletič Solkan in solkanske ljudske.

Brošura ob 120. letnici vrtca v Solkanu

Ob 120. letnici vrtca v Solkanu smo strokovni delavci enote Julke Pavletič Solkan, v sodelovanju z nekdanjimi vzgojiteljicami in družino Julke Pavletič, pripravili brošuro.

Dostopnost