Izlet na Most na Soči

IZLET NA MOST NA SOČI

V petek, 21.5.2021 se je 42 otrok dveh starejših skupin (Mravlje in Čebele) iz Centralnega vrtca skupaj z vzgojiteljicami odpravilo na izlet na Most na Soči. Otroci so v vožnji z vlakom izredno uživali. Po prihodu na Most na Soči jih je čakal daljši sprehod skozi gozd in mesto do ladjice Lucije. Po krajšem počitku in malici so se vkrcali na ladjico, s katero jih je kapitan Dean popeljal na pravo pustolovščino. Otroci in vzgojiteljice so se preizkusili v krmarjenju ladjice, poslušali so »morske« zgodbe, se naučili novo pesem ter celo prisostvovali poroki. Ure so minevale kot bi trenil. V vrtec so se vrnili utrujeni a polni vtisov.

Pesmi našega vrtca

Vabljeni k poslušanju dveh pesmi nastale v enoti Julke Pavletič Solkan in solkanske ljudske.

Brošura ob 120. letnici vrtca v Solkanu

Ob 120. letnici vrtca v Solkanu smo strokovni delavci enote Julke Pavletič Solkan, v sodelovanju z nekdanjimi vzgojiteljicami in družino Julke Pavletič, pripravili brošuro.

Dostopnost