OBVESTILO OBISKOVALCEM VRTCA

Spoštovani starši in obiskovalci vrtca.

Vlada RS je sprejela spremembe in dopolnitve Odloka o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, ceplenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2 (Ur.l. RS, št. 171/2021). Odlok začne veljati 1. novembra 2021.

Pogoj prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja (PCT) morajo izpolnjevati vse osebe, ki prihajajo v prostore vzgojno-izobraževalnih zavodov in so starejše od 15 let. Za starše in druge osebe, ki otroka prepeljejo v vrtec ali ga odpeljejo iz vrtca, izjemoma PCT pogoj ne velja.

Obvezno pa je nošenje zaščitne maske in upoštevanje vseh drugih preventivnih ukrepov: razkuževanje rok, ohranjanje varnostne razdalje.

Za vse druge prihode staršev in obiskovalcev v vrtec (npr. ob uvajanju otroka – novinca v vrtec, na pogovorne ure in roditeljske sestanke idr., ki se zadržujejo dalj časa v prostorih vrtca) pa velja vselej izpolnjevanje pogoja PCT.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje in spoštovanje vseh ukrepov.

Uprava vrtca

Dostopnost