Obiskala nas je umetnica Urša Toman

Skupino Sončki iz Centralnega vrtca je v torek, 14. 3. 2022, obiskala umetnica Urša Toman. V jutranjem krogu je otrokom najprej pokazala različne kipce iz različnih materialov. Otroci so si vsak kip posebej ogledali zelo natančno in poskušali ugotoviti iz kakšnega materiala je kipec narejen. Večini otrok je bil najbolj všeč kip iz brona.

Sledilo je delo z glino. Otroci so se sami preizkusili pri rezanju gline z žico. Vsi otroci so k dejavnosti pristopili z veliko  vnemo. Najprej so glino gnetil in se z njo rokovali. Nato so na  pobudo umetnice začeli ustvarjati iz gline kipec. Otrokom smo pri ustvarjanju pustili prosto pot. Vsi otroci so bili aktivni. Zanimivo ji je bilo gledati kako ustvarjajo in pri tem tudi vztrajajo. Nastajati so začeli prelepi kipci. Otroci so eden za drugim začeli klicati umetnico in jo spraševati: »Ali je lep moj kuža?«, »Ali je lepo moje drevo?«… Umetnica je vsakega otroka posebej pohvalila in tako otroke še dodatno motivirala. Po zaključku, smo si kipe še enkrat ogledali. Otroci so bili zelo navdušeni, kaj vse so sami ustvarili. Ena izmed deklic je rekla: »Postali smo pravi umetniki.« Delavnica je bila vsem otrokom zelo všeč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dostopnost