Teden mobilnosti – enota Ciciban

Tema za leto 2022

Ob tednu mobilnosti smo se udeležili »Aktivne ulice« tudi otroci iz vrtca Ciciban. Na voljo so nam bile številne dejavnosti. Najprej smo naše kolesarske veščine pokazali z vožnjo po začrtani progi, kjer so nam pomagali prijazni pomagači/inštruktorji. Sledile so dejavnosti z žogo, s katerimi smo ciljali tarče čez odbojkarsko mrežo. Ravnotežje in vzdržljivost nam ni delala preglavic na poligonu, kjer smo hodili po čutni poti in sočasno prestavljali žogice iz enega stožca na drugega, skakali po trampolinu, poskakovali s skakalno žogo, hodili s hoduljami in premagovali ostale ovire. Po vseh fizičnih dejavnostih so nam različna društva na svojih stojnicah predstavili svoje dejavnosti. Tako smo spoznali sivko in njene izdelke, spoznali smo s katerimi ovirami se soočajo slepi in slabovidni, sestavljali smo sestavljenke na temo »čisto okolje« in nazadnje smo spoznali še tabornike, ki so nam postregli s sladkimi palačinkami.

Moto v letošnjem letu je Trajnostno povezani, zato smo otroke v našem vrtcu vzpodbujali in seznanjali z okolju prijaznimi načini mobilnosti. Ta teden smo likovno ustvarjali na temo mobilnosti, se vozili s poganjalci, hodili na sprehode in še veliko drugega. Poglejte naše fotografije.

 

 

   

 

Dostopnost