Tradicionalni slovenski zajtrk

Tradicionalni slovenski zajtrk – medeni zajtrk 2022

V tednu med 14. 11 in 18. 11. 2022 smo v oddelku Jeleni spoznavali neutrudljivo, marljivo žuželko, medonosno čebelo – Kranjsko sivko. Osredotočili smo se na njeno zgradbo, spoznali njen dom, sestavo čebelje družine in naloge, ki jih opravljajo znotraj družine. S pomočjo pravljice in poučne oddaje smo pridobili odgovor, kaj je njeno poslanstvo in kaj dobrega postori čebela za človeka in naravo. Spoznavanje tako pomembne žuželke je bilo otrokom v veliko veselje.

Na petkovo jutro pa se je zgodilo nekaj čarobnega. Za otroke iz skupine Jeleni so se ta dan odprla vrata Medene restavracije. Gostoljubno osebje je otroke povabilo k praznični mizi  ter jih na prav poseben način pogostilo s slastnim medom, maslom, mlekom ter jabolki. Medse so otroci povabili tudi  kuharico Joko in skupaj preživeli nekaj čudovitih trenutkov.

 

                                            

Dostopnost