Naravoslovni poskus pri Zvezdicah

V okviru projekta Promet in Zeleni nahrbtnik se z otroki pogovarjamo o vozilih in vplivu vozil na okolje. Vozila nam pomagajo v vsakdanjem življenju a negativno vplivajo na naravo. To nas je naučil tudi zeleni škrat, ki ne mara vozil, ampak čisto vodo, zrak in ceste. V oddelku smo v okviru o zaveščanja o skrbi za okolje prikazali primer razlitja olja v morje in učinek na življenje v morju.

Z otroki smo se najprej pogovorili kdo živi v morju in katera vozila vozijo po vodi. Tako smo v vedro postavili tudi ladjico, ki je peljala tovor. Pri tem pa se je zgodila nesreča in v morje je izteklo olje. V ta namen smo uporabili bučno olje. Otroci so opazovali spremembe v vodi in tudi na živalih, ki so bile v njej. Da so prikazano še bolje doživeli, smo jim na roke kapnili kanček bučnega olja. Otroci so ob tem ugotovili, da olja ne moremo kar očistiti, da so roke mastne in da nam “smrdijo”.

 

Dostopnost