21. MAREC SVETOVNI DAN DOWNOVEGA SINDROMA

Razpoznavni znak tega dne so pisane nogavice, ki nas opomnijo, da so ljudje, ki živijo na Zemlji raznoliki: mnogo njihovih potreb je univerzalnih; nekateri med nami pa imajo – zaradi različnih razlogov – posebne potrebe. Mednje sodijo posamezniki z Downovim sindromom, saj dodaten kromosom v njihovih celicah vpliva na njihov duševni in telesni razvoj.

Letošnje geslo ob svetovnem dnevu Downovega sindroma je ”CONECT” (bodimo povezani).

V ta namen smo vzgojiteljice, pomočnice vzgojiteljic in otroci razvojnih oddelkov organizirali, kratek dogodek, kjer smo predstavili kdo so osebe z Downovim sindromom, šteli kromosome, obešali nogavice, deklamirali pesmi in prisluhnili instrumentalnemu nastopu otrok iz oddelka Veveričke ter najpomembnejše se družili vsi otroci iz enote Kekec.

 

Marija Zaletel in Katja Mlakar

 

Dostopnost