Gradimo prijateljstvo

V ponedeljek, 17.4. 2023, smo se prvič srečali in gradili mostove prijateljstva učenci OŠ Kozara in otroci iz razvojnih oddelkov vrtca Nova Gorica in vrtca pri OŠ Kozara Nova Gorica.  Trenutke zadrge in strahu ob prvem srečanju smo premagali s socialnimi igrami, ki so nam pomagale, da smo se predstavili drug drugemu ter ustvarili varen prostor za sodelovanje in povezovanje, ki smo ga ubeležili s skupno hojo po čutni poti ter rajalnim plesom in petjem.

V sredo, 19. 4. 2023, sva vzgojiteljici razvojnih oddelkov Vrtca Nova Gorica in Vrtca Osnovne šole Kozara, pripravili pravljično druženje otrok iz več skupin  enote Kekec in učencev Osnovne šole Kozara. S pomočjo kamišibaja, so otroci poslušali pravljico Veveriček posebne sorte (Svetlana Makarovič), ob kateri so spoznali, da ni nič narobe, če nisi takšen kot vsi drugi. Ohranimo drugačnost in ostanimo zvesti samemu sebi.  Vsak mora poiskati svoje talente in razvijati tisto, kar zmore in ga veseli. Nato so učenci s prstnimi barvami otrokom pobarvali dlani, katere so slednji odtisnili na papir. Spoznali smo, da je vsak odtis roke  nekoliko drugačen in predstavlja edinstvenost vsakega posameznika, katero je potrebno spoštovati, saj smo na svetu zato, da si pomagamo in se učimo drug od drugega.

Dostopnost