Svetovni dan Zemlje 2023

Tudi naš planet ima svoj praznik. Svetovni dan Zemlje praznujemo 22.4., ko se spomnemo, kako pomembno je, da zanjo poskrbimo tako, da bomo na njej lahko živeli še vrsto let.

S tem namenom vsako leto potekajo različne delavnice in aktivnosti. Letošnja tema je bila “Vlagajmo v naš planet!”

Tudi v enoti Čriček smo se odločili, da zanj naredimo nekaj dobrega. Na igrišču smo posadili drevesa, ki nam bodo nudila prijetno senco, ko si je bomo v vročih spomladanskih in poletnih dneh zaželeli.

Za pomoč pri sajenju murv smo prosili hišnike in dogodka se je z veseljem udeležila tudi ravnateljica vrtca. Otroci so vneto zasuvali sadilne jame in drevesa zalili, na koncu pa smo se okrog njih zbrali ter jim za uspešnejšo rast zapeli pesem.

Igrišče Črička bo sedaj še lepše!

 

Dostopnost