JANUAR V ODDELKU ZAJCI

V januarju je v skupini otrok Zajci potekalo več dejavnosti na temo ptic v zimskem času. Ogledali smo si fotografije ptic, ter se o njih pogovorili; kako izgledajo, kakšne barve so, kako se premikajo, s čim se prehranjujejo in kje živijo. Nekateri otroci so prepoznali določeno vrsto ptic, drugi so se z njimi seznanili ter imena nekaterih tudi usvojili. Ker je dobro, da pticam v zimskem času ponudimo hrano, smo se odločili, da bomo zanje izdelali pogače, ki smo jih kasneje obesili pred atrij vrtca. Sedaj vztrajno opazujemo, ali se bodo ptički opogumili in se prišli hranit s ponujenimi semeni. Nekajkrat nam jih je že uspelo videti. Da bi si lahko ptičke ogledovali tudi znotraj vrtca, smo okrasili hodnik pred igralnico z izdelki otrok. Napravili smo kolaž taščic in sinic. Te niso prav nič plašne in so z nami tudi če smo malce bolj glasni.

 

Dostopnost