PROGRAM ZDRAVSTVENE VZGOJE ZA PREDŠOLSKE OTROKE

Izvajalka Centra za krepitev zdravja Zdravstvenega doma Nova Gorica je v skupini izvedla zdravstveno delavnico z naslovom Raziskujmo človeško telo. Otroci so preko različnih aktivnosti spoznali delovanje človeškega telesa in notranjih organov. Posebej se je posvetila čutilom in živčnemu sistemu. Otroke je motivirala s sestavljenko skeleta, na katero so s pomočjo medicinske sestre postavili notranje organe.

 

Obisk zdravstvene delavke smo izkoristili tudi za odgovore na vprašanja, ki so jih otroci postavili v tednu otroka v povezavi s sloganom  »Zakaji in zatoji radovednosti«

Vprašanja na katera so otroci želeli dobiti odgovor in so povezana s človekom so bila naslednja:

  • KAKO pride hrana v želodec?
  • KAKO nekdo postane slep, oslepi?
  • KAKO rastejo zobki?
  • KAKO rastemo mi?
  • KAKO prebavimo hrano?
  • ZAKAJ zrak, ki ga vdihnemo tudi izdihnemo?
  • ZAKAJ nas boli, ko pademo?
Dostopnost