Mesec marec v skupini Mravljice

V začetku meseca smo otroci iz skupine Mravljice obiskali Goriško knjižnico Franceta Bevka, ter v sobi pravljic prisluhnili zgodbici Prepovedana ljubezen ali Kako je nastalo Cerkniško jezero.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Med potjo do knjižnice smo si ogledali še maketo  mesta Nove Gorice ter poiskali kje stoji naš vrtec. Pred vstopom v pravljično sobo smo se še sezuli ter si slekli bunde. Pričakala nas je gospa Polona, katera nam je pričela pripovedovati pravljico. Preden pa smo zapustili knjižnico, smo si v njej ogledali še modele lokomotiv.

 

Tudi v tem mesecu smo veliko pekli ! 

Maj nas je razveselil z domačimi keksi. Ema nam je pripravila marmorni šarkelj. Tian je priskrbel, da smo pekli mlečni kruh. Matevž pa nas je posladkal z skutino pito.

Vsako leto se otroci, ki so zadnje leto v vrtcu, udeležijo tudi plavalnega tečaja. Cilj tečaja je otroke prilagoditi na vodo do stopnje drsenja, predvsem pa premagati strah pred vodo. Otroci so bili na tečaju razdeljeni v skupine glede na njihovo predznanje. Preko iger so se prilagajali na vodo, spoznavali različne plavalne tehnike ter se učijo varnega gibanja v vodi in ob njej. Otroci so se imeli super, smejali so se, škropili  in potapljali. Vsi smo že pripravljeni na morje! 

Sodelovali smo tudi ob svetovnem dnevu Downovega sindroma – 21.3. , ko so otroci pobarvali nogavičke z različnimi vzorci  in tako pričarali raznolikost med nami, hkrati pa tudi povezanost. Za piko na i pa smo si obuli tudi različne nogavičke.

 

Dostopnost