Plavalne Žogice

Plavanje vpliva na celostni razvoj otroka. Za otroke s posebnimi potrebami pa je še toliko pomembnejše, saj krepi telesne sposobnosti, pozitivno vpliva na duševno počutje ter oblikovanje želenih vedenjskih vzorcev.

V šolskem letu 2022/2023 oddelek Žogice redno obiskuje notranji bazen v Novi Gorici. Otroci v vodi zelo uživajo, komaj čakajo, kdaj bo petek in sprašujejo, če potrebujejo kopalke.

Strokovne delavke vrtca otroke individualno spodbujamo pri navajanju na vodo, pri rabi pripomočkov, igrač ter pri igri. Otroci se v bazenu zelo sprostijo, tako je omogočeno tudi boljše vzpostavljanje komunikacije, lažje je pridobiti njihovo pozornost ter jih pritegniti k sodelovanju pri igri.

Z obiskovanjem bazena otrokom tako obogatimo dneve, ki jih preživijo v vrtcu, prav tako pa pripomoremo tudi k njihovi integraciji.

Dostopnost