Teden mobilnosti v enoti Ciciban

Rdeči palčki smo izdelali medalje, katere smo delili po mestu tistim, ki uporabljajo kolo (medalja z napisom: Hvala, ker uporabljaš kolo!). Veliko smo se pogovarjali o uporabi koles, skirojev, rolarjev… o prevoznih sredstvih, ki ne onesnažujejo našega okolja. Sami sebe smo tudi narisali, kako prijahamo v vrtec. Velik poudarek smo dali tudi na varnost v prometu, opazovali smo prometne znake in jih v skupini tudi izdelali.

Modri palčki smo poslušali zgodbo o Belem zajčku. Pobarvali smo vsak svojega zajčka s sivo barvo, nato vsakodnevno na njegov kožušček nalepili bel krogec, saj smo se trudili, da smo v vrtec prihajali in odhajali trajnostno: s kolesom, skirojem, s poganjalcem ali peš, tako so naši zajčki postajali vedno bolj beli in čisti. Sprehodili smo se po mestu, opazovali kolesarje, pešce, si ogledali kolesarske steze, izposojevalnico koles. V igralnici smo izdelali plakat s kolesarsko stezo in pločniki ter na ustrezna mesta lepili kolesarje, pešce, voznike skirojev in poganjalcev.
Rumeni palčki smo obiskali železniško postajo.
Dostopnost