Mesec požarne varnosti v enoti Ciciban

V okviru meseca požarne varnosti smo obiskali gasilce v Gasilski enoti Nova Gorica. Letos je potekala predstavite nekoliko drugače kot prejšnja leta. Po ogledu prostorov gasilske enote smo si pred gasilskim domom ogledali:

  1. Postopek reševanja oseb pri sumu ali nesreči z nevarno snovjo.
  2. Prikaz postopka razkuževanja gasilca in njegove opreme, ki sledi po stiku gasilca z nevarno snovjo.
  3. Avto-lestev s katero rešujejo na višinah, vrvi, različne žage …

Skupina Mavričnih palčkov si je ogledala dežurno sobo v kateri lahko preko lokacijskih kamer opazujejo področje Cerja in Svete gore. Kamere so občutljive na toploto (termo kamere). Možnost požara z alarmom javijo dežurni sobi, na ekranu pa se prikaže lokacija nevarnosti. Za zabavo so lahko otroci predlagali, kaj bi si radi ogledali preko spletne kamere, tako smo v Novi Gorici poiskali stadion, gasilsko postajo, Edo center in vrtec Ciciban.

Otrokom so bili današnji prikazi zanimivi.

Dostopnost