Fant z adrenalinsko dušo – parakolesar Anej Doplihar

V torek, 11.4.2023, nas je v okviru projekta »Spoznavajmo Slovenijo prek športa« v  enoti Ciciban obiskal Anej Doplihar in nam zaupal svojo življenjsko zgodbo. Vse skupine smo se zbrale v telovadnici enote, kjer se nam je predstavil kot športnik – parakolesar. Nasmejan nam je na kratko opisal svojo nesrečo in kako je z optimizmom poiskal nove izzive v življenju. Ali kot sam pravi: »Življenje si lahko zakompliciraš ali pa ga sprejmeš tako, kot je, in v njem uživaš«. Otroci so z navdušenjem poslušali, kako potekajo njegovi treningi, kam in kod kolesari, kako se na to pripravi ter si ogledali in preizkusili njegovo kolo. Otrokom je podpisoval svoje razglednice in se z njimi fotografiral. Zaupal nam je svojo največjo željo – nastop na naslednjih olimpijskih igrah v Parizu, za katere že pridno trenira. Obljubili smo mu, da bomo zanj držali pesti in navijali.

ANEJ, SREČNO.

 

Dostopnost